Po zakończeniu mów obrońców proces zostanie wznowiony. To decyzja łódzkiego sądu okręgowego w sprawie "łowców skór", w którym oskarżonych jest dwóch sanitariuszy i dwóch lekarzy. Sąd rozpatrzy ten wniosek na prośbę obrońców.

Przestępstwa, o które oskarża lekarzy prokurator – czyli nieudzielenie pomocy pacjentom – mogą zostać uznane za działanie nieumyślne. Zgodnie z prawem takie przestępstwo nie jest ścigane z urzędu. Muszą się tego domagać osoby pokrzywdzone lub ich rodziny. Na razie przed sądem gotowość potwierdziły dwie z nich, kolejne mają pojawić się w łódzkim sądzie jeszcze dziś.

Zmiana paragrafu może również oznaczać łagodniejszy wyrok dla lekarzy – nieumyślne narażanie życia zagrożone jest karą do roku więzienia. Jeśli jednak sąd nie zdecyduje się zmienić kwalifikacji, tylko za ten czyn lekarzom może grozić do 5 lat.

Wznowienie procesu jest jednak tylko chwilowe. Jeśli sądowi uda się przesłuchać wszystkich pokrzywdzonych, proces może być zamknięty jeszcze dziś. Wtedy też dowiemy się kiedy zapadnie ostateczny wyrok.