Zatrzymano kolejne dwie osoby w związku ze śledztwem w sprawie przyjmowania łapówek w zamian za zaliczenie egzaminu na licencję pilota. Jacek L. i Dariusz P. wpadli na Śląsku. Zarzuty usłyszą w stołecznej prokuraturze. Dotychczas w sprawie postawiono czternastu osobom łącznie 62 zarzuty.

W sierpniu CBA zatrzymało sześciu pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego. To członkowie Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej i wykładowca przedmiotów lotniczych. Zatrzymani w zamian za łapówki od pilotów i kandydatów na pilotów mieli zaliczać sesje egzaminacyjne na licencje lotnicze. Osiem osób usłyszało wtedy zarzuty za korupcję przy egzaminach teoretycznych na licencję pilota. Sześć osób było natomiast podejrzanych o przyjęcie łapówek i działanie w zorganizowanej grupie, a dwie - o nadużycie uprawnień. Za przyjęcie łapówek grozi do dziesięciu lat więzienia, za nadużycie uprawnień - do trzech lat. Resort infrastruktury wszczął kontrolę w ULC w związku ze śledztwem.

Ostatnio zarzut udzielenia korzyści majątkowej w zamian za pomoc przy części teoretycznej egzaminu na licencję pilota postawiono kompozytorowi Januszowi S. Nie przyznał się jednak do zarzutu.

Postępowanie w sprawie korupcji w ULC trwa od grudnia ubiegłego roku. Prokuratura określa je jako rozwojowe.