Pierwsi klienci biura podróży R'tur wrócili do Polski z Turcji i Rodos. W piątek firma ogłosiła niewypłacalność. Kolejni turyści przebywający na wakacjach przylecą do kraju w niedzielę, w poniedziałek i 20 czerwca.

Jak poinformowała Joanna Czechowicz z biura prasowego mazowieckiego urzędu marszałkowskiego, turyści z Turcji przylecieli do Poznania. Części z nich skrócono pobyty. Autobusami zostali odwiezieni do Gdańska i Warszawy. Planowo wrócili też wczasowicze z Rodos w Grecji.

W niedzielę do Katowic mają wrócić z kolei turyści biura z Krety, a w poniedziałek do Warszawy i Katowic z Burgas. Klienci odpoczywający w Tunezji przylecą do Polski 20 czerwca.

Biuro "będzie współpracować przy sprowadzaniu turystów"

Biuro podróży R'tur złożyło w piątek do mazowieckiego urzędu marszałkowskiego oświadczenie o niewypłacalności. Rzeczniczka urzędu Marta Milewska zapewniała, że urząd jest w kontakcie z resortami sportu i spraw zagranicznych, a także z biurem, które zadeklarowało, że będzie współpracować przy sprowadzaniu turystów z zagranicy. Agnieszka Porada z R'tur powiedziała, że także klienci biura, którzy wykupili wycieczki, ale nie zdążyli na nie wyjechać, powinni kontaktować się z urzędem marszałkowskim.

Biuro R'tur zostało wpisane do rejestru organizatorów turystyki w czerwcu 2012 r.

(MRod)