Władze Warszawy chcą przekonać Centralny Ośrodek Sportu - zarządcę Stadionu Dziesięciolecia, aby zmieniła datę zamknięcia bazaru - dowiedział się RMF FM. Wczoraj ogłoszono, że kupcy będą musieli opuścić stadion do 30 czerwca.

Na razie handlarze mają wypowiedzieć się na temat zastępczych lokalizacji, które przedstawiono im wczoraj. Planujemy kolejne spotkanie z kupcami w pierwszych dniach maja, by zobaczyć, jak te lokalizacje są oceniane - mówi RMF FM rzecznik Ratusza Tomasz Andryszczyk. Dodaje jednak, że decyzja o tym, iż kupcy muszą do końca czerwca opuścić Stadion Dziesięciolecia jest to decyzja z wczoraj i jest ona troszeczkę zaskakująca. Niewykluczone zatem, że będzie ona zmieniona. W środę odbędzie się kolejne spotkanie władz miasta z przedstawicielami Centralnego Ośrodka Sportu. Ratusz będzie namawiał, by opóźnić termin likwidacji targowiska.

W kupcach z Jarmarku Europa tli się nadzieja, że nie stracą pracy z dnia na dzień. My nie jesteśmy przedmiotami, które można przesunąć. My jesteśmy ludźmi - mówi jedna z kobiet. Z handlarzami rozmawiała reporterka RMF FM Agnieszka Milczarz:

Dodajmy, że rząd planuje w miejscu Stadionu Dziesięciolecia wybudować narodowy stadion piłkarski, który ma być gotowy do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.