Od 1 września na antenę RMF FM powracają cztery rozmowy publicystyczne, w tym Popołudniowa rozmowa w RMF FM. Do grona prowadzących tego wywiadu dołącza Kazimiera Szczuka.

Kazimiera Szczuka w RMF FM to nowe spojrzenie dziennikarki posiadającej wieloletnie doświadczenia pracy w różnego typu mediach i redakcjach, od prasy po telewizję. RMF FM to stacja, w której jest miejsce dla dziennikarzy o różnych wrażliwościach i poglądach, tak samo jak zróżnicowane jest nasze społeczeństwo - mówi Marek Balawajder dyrektor informacji RMF FM.

Kazimiera Szczuka jest krytyczką literacką, historyczką literatury i wykładowczynią akademicką. Publikowała w takich tytułach jak "Gazeta Wyborcza", "Res Publica Nowa" czy "Teksty Drugie", w telewizji prowadziła magazyny "Dobre Książki", "Pegaz", "Wydanie II poprawione" oraz teleturniej "Najsłabsze ogniwo".

Jej rozmów można będzie słuchać w każdy poniedziałek o 18:02 na antenie RMF FM. Pierwsza część wywiadu nadawana jest na antenie RMF FM, a kontynuacja emitowana jest w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24 oraz w wersji wideo na portalu RMF24.pl.

Od września ub.r. Popołudniową rozmowę w RMF FM każdego dnia prowadzi inny publicysta, każdy z nich mający różne punkty widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, różnie oceniający wydarzenia w kraju i na świecie, co gwarantuje, że słuchacze otrzymują codziennie ciekawą, barwną, autorską rozmowę. W kolejne dni gospodarzami Popołudniowej rozmowy w RMF FM są: reporter RMF FM Paweł Balinowski, publicysta Radia RMF24 Tomasz Terlikowski, dziennikarz sportowy Canal+ i TVN Piotr Salak oraz wicenaczelny "Dziennika Gazety Prawnej" Marek Tejchman.

Popołudniowa rozmowa w RMF FM to najpopularniejszy popołudniowy wywiad w polskich rozgłośniach radiowych. Codziennie audycji słucha aż 1,2 mln osób.

Od września na antenę RMF FM powracają także Poranna rozmowa w RMF FM Roberta Mazurka (w dni powszednie o 8:02) oraz Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM (soboty o 8:31), bez zmian nadawana będzie też Rozmowa w południe w RMF FM (dni powszednie, 12:02).

"Projekt XD" nowością w jesiennej ramówce RMF FM

Sobotnie wieczory w RMF FM słuchacze spędzą w dużym gronie przyjaciół. "Projekt XD" to zupełnie nowy towarzysko-muzyczny program na antenie rozgłośni. Oprócz tego po wakacyjnej przerwie wracają dobrze znane słuchaczom programy, nocne podcasty i loteria SMS-owa.

"Projekt XD" w sobotnie wieczory (20-24) poprowadzą Paweł Jawor i Maciej Rybak, a wspierać ich będzie cała ekipa radiowych przyjaciół m.in. Ola Filipek, Paulina Sawicka, Mateusz Opyrchał, Magda Karwat-Marek i Maciej Jędruch. Program będzie miał charakter towarzysko-muzyczny. Pełen niestandardowych akcji, wkrętek z gwiazdami i imprezowej muzyki wypełni sobotnie wieczory słuchaczy.

Tej jesieni na antenie RMF FM pojawi się też każdego tygodnia aż pięć premierowych serii podcastów. Na antenę wraca uwielbiana przez słuchaczy para "Janusz i Grażynka" (weekendy, 10:30), ale będą też premierowe odcinki cykli kryminalno-sensacyjnych emitowanych w paśmie "Noc podcasterów" po godz. 23: "Bajki dla dorosłych" (poniedziałki), "Misja specjalna" (wtorki), "Ruska Mafia" (czwartki) i "Dorwać Bestię" (niedziele).

Po wakacjach na antenę wracają też "Wstawaj, szkoda dnia", czyli najbardziej energetyczny poranek w polskim eterze prowadzony przez Przemysława Skowrona, Tomasza Olbratowskiego i Mariusza Kałamagę oraz pasma "Byle do piątku" i "Lepsza połowa dnia" z grą SMS-ową, której finały będzie prowadził jej gospodarz Maciej Dowbor.

Wieczorem na słuchaczy czekać będzie Darek Maciborek i kolejny sezon "POPlisty" i magazynu muzycznego "POPlista Plus".

W weekendy nowy charakter uzyska pasmo popołudniowe "Wszystko gra" (15-20) prowadzone przez Paulinę Sawicką. W soboty będzie to program muzyczny, z wizytami piosenkarzy, przypomnieniem premier tygodnia oraz cyklem Jacka Tomkowicza "Jacek, daj piątkę". W niedziele audycja nabierze charakteru bardziej rozrywkowego z nowym cyklem Przemysława Skowrona "Od wielkiego dzbana", czyli autorskim przeglądem najgłupszych i najbardziej absurdalnych newsów z całego tygodnia.

W soboty i niedziele na słuchaczy będzie też czekać "Weekendowy Poranek" (6-10), "Lepiej być nie może" (10-15) oraz "Sceny zbrodni", w których Daniel Dyk i Kamil Barnowski prezentują najgłośniejsze kryminalne historie świata (niedziele, 20-23).

Ramówka w dni powszednie startuje 1 września, a programy weekendowe - 10 września.