Kolejny bohater afery madryckiej dostaje posadę w państwowej spółce. Adam Rogacki, były poseł PiS, został członkiem zarządu spółki Orlen Paliwa. Informacja o nowej posadzie polityka pojawiła się już na stronie spółki.

Adam Rogacki, razem z Adamem Hofmanem i Mariuszem Antoniom Kamińskim został jesienią 2014 wyrzucony z partii za służbowy wyjazd do Madrytu, na który posłowie wzięli zaliczki na przejazd samochodem. Polecieli jednak tanią linią lotniczą.

Czym Adam Rogacki miałby się zajmować w spółce? Biuro prasowe nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. Dziennikarz RMF FM został poproszony o maila w tej sprawie.

Na stronie zarządu Orlen Paliwa, Adam Rogacki jest wymieniony jako członek zarządu. To nie jedyna posada, jaką objął były poseł. Kilka tygodni został członkiem Rady Nadzorczej spółki PL 2012 Plus, która zarządza Stadionem Narodowym.

Koledzy z partii

Na początku lutego tego roku "Rzeczpospolita" napisała, że Mariusz Antoni Kamiński stanął na czele holdingu, który ma w Polskiej Grupie Zbrojeniowej znaczące udziały. Z kolei były poseł PiS Marcin Mastalerek został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen. TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ O SPRAWIE

10 lutego gość Kontrwywiadu RMF FM Jarosław Gowin, poinformował, że Mariusz Antoni Kamiński złożył dymisję ze stanowiska szefa Polskiego Holdingu Obronnego. Jak nieoficjalnie ustalił wtedy nasz dziennikarz Konrad Piasecki, sprawa tej dymisji rozegrała się na szczytach władzy Prawa i Sprawiedliwości.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

Posłowie Hofman, Kamiński oraz Rogacki wyjechali służbowo do Hiszpanii 30 października 2014 roku. Media informowały, że w wyjeździe posłom towarzyszyły żony, i że z ich udziałem doszło do incydentu na pokładzie samolotu, którym posłowie wracali z Madrytu. W listopadzie tego samego roku Kamiński został najpierw zawieszony w prawach członka PiS, a potem  decyzją komitetu politycznego PiS wykluczony z partii. Kamiński i Hofman mieli wziąć kilkanaście tysięcy złotych zaliczki na służbową podróż do Madrytu. Posłowie PiS mieli zgłosić wyjazd samochodem, ale w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi.

(ug)