Chcę po raz kolejny zaapelować, by Donald Tusk jasno oświadczył, że nie utworzy koalicji z Aleksandrem Kwaśniewskim - powiedział na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński. Premier zaznaczył, że jeśli takiego oświadczenia nie będzie, to wyciągniemy z tego odpowiednie wnioski.

Kaczyński zauważył, że jeżeli Donald Tusk złoży takie oświadczenie, to jutrzejsza debata będzie przebiegać w zupełnie innej atmosferze.

Platforma Obywatelska szuka haków na PiS i bada biznesową przeszłość Porozumienia Centrum, pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego. Donald Tusk w wywiadzie dla tygodnika „Newsweek” stwierdził, że zna brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej braci Kaczyńskich i ich współpracowników. czytaj więcej

W odniesieniu do wcześniejszych wypowiedzi Tuska szef rządu powiedział: Chciałbym, żeby pan Tusk nie zasłaniał się prawniczymi kruczkami, tylko, by jasno powiedział, jakie ma wobec mnie zarzuty. Pan Tusk składa oświadczenia, których nie można przesłać do sądu.

Lider PO m.in. w wywiadzie dla tygodnika „Newsweek” ujawnił, że zna brzydkie fakty z przeszłości politycznej i biznesowej braci Kaczyńskich i ich współpracowników. Tygodnik poinformował, że Platforma bada biznesową przeszłość Porozumienia Centrum, pierwszej partii Kaczyńskich.