Poseł i szef lubuskich struktur Platformy Obywatelskiej Waldemar Sługocki, w piątek miał wypadek samochodowy. Polityk trafił do szpitala z urazem brzucha, jest już po operacji. Obecnie przebywa na klinicznym oddziale chirurgii ogólnej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Jego stan jest stabilny.

Rzecznika Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze Sylwia Malcher-Nowak przekazała, że poseł Sługocki przeszedł zabieg operacyjny związany z urazem brzucha. Drugi z kierowców doznał złamania ręki i po opatrzeniu wyszedł ze szpitala.

Jak przekazała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, do wypadku doszło w piątek (28 stycznia br.) około godz. 20, na ul. Olimpijskiej w Drzonkowie będącym częścią Zielonej Góry. Z nieustalonej przyczyny zderzyły się tam dwa auta osobowe - suzuki i opel.

Policjantka przekazała, że kierowcy pojazdów doznali obrażeń i zostali zabrani przez pogotowie do szpitala. Obaj byli trzeźwi. Zielonogórscy policjanci prowadzą postępowanie mające wyjaśnić przebieg i przyczynę wypadku.

Informację o wypadku z udziałem lubuskiego parlamentarzysty przekazało w sobotę m.in. Radio Zachód.