Górnik Zabrze na własnym stadionie przegrał z Legią Warszawa 0:3 w ostatnim meczu 2. kolejki Orange Ekstraklasy. Warszawska drużyna objęła prowadzenie w tabeli ligi.

Pierwsza bramka dla Legii padła już w doliczonym czasie do pierwszej połowy. Jej zdobywcą był Miroslav Radović. Drugi gol padł pod zdarzeniu, do którego doszło w 51. minucie spotkania. Rozpędzony Bartłomiej Grzelak wpadł w pole karne, a wybiegający z bramki Tomasz Laskowski delikatnie dotknął ręką nogę napastnika legionistów. Grzelak upadł na murawę. Sędzia podyktował rzut karny dla Legii, a bramkarzowi gospodarzy pokazał żółtą kartkę. Rzut karny na bramkę zamienił Roger. Trzecia bramka padła w ostatnim kwadransie spotkania – zdobył ją Edson.

Górnik Zabrze - Legia 0:3