O kolejny miesiąc przedłużył wrocławski sąd areszt dla Ryszarda F. ps. Fryzjer, oskarżonego w procesie dotyczącym korupcji w polskiej piłce nożnej. Prokuratura postawiła Ryszardowi F. kilkadziesiąt zarzutów. "Fryzjer" przebywa w areszcie od czerwca 2006 r.

Do tej pory przedłużano areszt Ryszardowi F., bowiem "istniało realne zagrożenie, że mężczyzna będzie utrudniał toczące się śledztwo i będzie mataczył".

Proces rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku. F. złożył już wyjaśnienia przed sądem; nadal wyjaśnienia składa pozostałych 17 oskarżonych działaczy klubu Arka Gdynia, obserwatorów PZPN oraz sportowców. Grozi im do 5 lat więzienia.

Podczas grudniowej rozprawy Ryszard F. częściowo przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli pośredniczenia w przekazywaniu pieniędzy przy trzech meczach piłkarskich Arki Gdynia. Nie przyznał się natomiast do udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wcześniej Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał 17 innych oskarżonych działaczy klubu piłkarskiego Arka Gdynia, sędziów i obserwatorów PZPN, którzy dobrowolnie poddali się karze. Wszyscy oni zostali skazani na kary od 3 do 7 lat więzienia w zawieszeniu. Musieli też zobowiązać się do oddania łapówek, które przyjęli.