W przyszłym roku po otwarciu kolejnej strefy tematycznej park Rozrywki Energylandia w małopolskim Zatorze stanie się parkiem rozrywki z największą liczbą rollercoasterów na świecie - pobijając dotychczasowego lidera czyli park Six Flags w Kalifornii.

Mimo pandemii, Energylandia już przed końcem roku pobiła rekord odwiedzających. Park odwiedziło 1 800 000 osób. Przyczynił się do tego głównie bon turystyczny, park był jego największym beneficjentem w kraju - mówi Kris Kojder, rzecznik prasowy parku.

Park podjął wiele działań dotyczących bezpieczeństwa. "Powołana została specjalna grupa, która zajmuje się dezynfekcja. Przy wejściu mamy kamery termowizyjne, które sprawdzają temperaturę gości. Dezynfekcja prowadzona jest także poprzez specjalne drony. Jesteśmy bezpiecznym miejscem i zachowamy ten priorytet na kolejne lata" - dodaje Kojder.

Powstanie nowy kryty całoroczny park wodny wraz z kolejnym kompleksem hotelowym.

W przyszłym roku w parku otworzona zostanie siódma strefa tematyczna pod nazwą - Sweet valley - na 4 hektarach powierzchni powstanie 10 atrakcji, w tym dwa rollercoastery. To sprawi, że Energylandia stanie się parkiem rozrywki o największej liczbie rollercoasterów na świecie, wyprzedzając park SIx Flags w Kalifornii.

"To będzie bajeczna kraina kręcącą się wokół słodkości, lizaków czy ciastek. Będzie to teren dedykowany głównie rodzinom" - mówi Kojder.

Główną atrakcją nowej strefy będzie rollercoaster, zaprojektowany i wyprodukowany przez holenderską Vekomę. Będzie flagową atrakcją strefy i charakteryzował się będzie zaskakująco długą trasą toru, która mierzy 1200 metrów, blisko tyle co trasa Zadry czy Abyssusa (1316 m). Zwany przez producenta Junior Coaster składa się z pociągu przypominającego lokomotywę parową oraz wagoników i zabiera na pokład 32 pasażerów. Podróżując po konstrukcji wysokiej na 16,5 metra osiągamy prędkość 55 km/h. 

Poruszając się po słodkiej dolinie trafimy do Lollypop Farm - stylizowanej farmy lizaków, przez którą przemierzymy 4-osobowymi pojazdami a’la ciągniki rolnicze. Wpleciona tutaj będzie także szósta atrakcja Tree Grove - interaktywna karuzela stylizowana na stare drzewo.

Wizualnie centralną atrakcją strefy będzie zakręcona karuzela Tea and Treats, wyposażona w 12 filiżanek, które pomieszczą 60 osób.

Energylandia otwarta będzie także zimą

Park Rozrywki Energylandia od 26 listopada do 23 grudnia przeistoczy się w zimową krainę. Goście Parku będą mogli przyjść na Jarmark Bożonarodzeniowy, zwiedzić największy w Polsce Ogród Świateł, stworzony z iluminacji atrakcji i świetlnych uliczek oraz bawić się na wielu innych specjalnie przygotowanych atrakcjach pasujących do zimowego i przedświątecznego klimatu.

Wśród dodatkowych atrakcji pojawią się potężne lodowisko, snowtubing, warsztaty zdobienia pierników, a całość uświetni zimowa parada i spotkania z Mikołajem.

"Wszystkie rollercoastery będą normalne czynne, będzie się trzeba tylko ciepło ubrać" - mówi Justyna Dziedzic, dyrektor marketingu Energylandii.


Opracowanie: