Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Warszawie dwóch mężczyzn poszukiwanych listami gończymi. Jeden z zatrzymanych był ścigany m.in. za zabójstwo. Drugi z poszukiwanych ukrywał się przed organami ścigania w związku z fałszowaniem dokumentów i praniem brudnych pieniędzy.

Policjanci w trakcie rozpracowywania grupy przestępczej działającej na terenie Mazowsza wpadli na trop niewyjaśnionego zabójstwa. 53-letnia ofiara, najprawdopodobniej jeden z członków gangów, została zabita siekierą, a następnie jej zwłoki zostały poćwiartowane. Zebrane w sprawie dowody doprowadziły funkcjonariuszy do 41-letniego Pawła B. Mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Drugi z zatrzymanych to Krzysztof W. Policjanci zabezpieczyli przy nim paszport na inne nazwisko i wnioski o wydanie różnych dokumentów tożsamości na inne nazwiska. Jak ustalili policjanci, dokumenty te najprawdopodobniej miały posłużyć 34-latkowi do opuszczenia w najbliższym czasie Unii Europejskiej. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.