Resort zdrowia poinformował dzisiaj o 18 820 nowych przypadkach zakażeń. Zmarło 236 osób, z czego 29 nie miało chorób współistniejących. Najwięcej pozytywnych testów zanotowano w Wielkopolsce - 2885, na Mazowszu - 2644 oraz w Małopolsce, gdzie badania laboratoryjne potwierdziły Covid-19 u 2165 osób.

We wszystkich szpitalach covidowych na Mazowszu zostało zaledwie 12 respiratorów. Przyznają to służby wojewody. 

W największym regionie, gdzie liczba zakażeń od kilku dni przekracza już 2 tys. dziennie - system intensywnej terapii z respiratorami doszedł do krawędzi. Służby wojewody przekonują, ze już wczoraj wojewoda wydał 3 decyzje o przekształceniu kolejnych oddziało w covidowe.

Dziś mają zapaść kolejne decyzje, a to spowoduje, że w tych placówkach pojawią się nowe miejsca z respiratorami. Nie wiadomo jednak, ile ich będzie i jak szybko się pojawią. 

Jak ustalił nasz dziennikarz Mariusz Piekarski, szpital tymczasowy szykowany do tej pory jako bufor, gdy tylko osiągnie gotowość techniczną i medyczną, od razu zacznie przyjmować pacjentów. Nawet już w ten weekend.

Dramatyczne dane z Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 820 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Zmarło 236 osób. Najwięcej nowych zakażeń zarejestrowano w Wielkopolsce - 2885, na drugim miejscu znalazło się Mazowsze z liczbą 2644 potwierdzonych testów. Duży przyrost również w Małopolsce - tam odnotowano 2165 zakażeń SARS-CoV-2.