Rodzice Laury z Warszawy toczą dramatyczną walkę z czasem. Kilka dni temu okazało się, że ich córeczka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, który może całkowicie pozbawić ją sił i kontroli nad własnym ciałem. Nowatorska terapia genowa kosztuje ponad dziewięć milionów złotych i trzeba zacząć ją jak najszybciej.

Laura Paczuła ma osiemnaście miesięcy. Zaczyna mówić, ale nie chodzi. To zaniepokoiło rodziców - Mateusza i Kasię, którzy są lekarzami. Po wielu badaniach usłyszeli wyrok -  SMA typu drugiego. Laura nigdy nie stanie na nogach, nie będzie samodzielna. Jedyna szansa to bardzo droga, nierefundowana terapia genowa. Rodzice prowadzą zbiórkę na Siępomaga.

Wystarczy 9 milionów osób dobrej woli, które wpłacą po złotówce i nasza Laura ma szansę stanąć na własne nogi. Chodzić o własnych siłach i poruszać się - apeluje Mateusz.

Mama Laury chce, żeby wszystkie dzieci w Polsce były odpowiednio badane zanim będzie za późno. Chcemy, żeby wprowadzono badania przesiewowe na rdzeniowy zanik mięśni. Żeby więcej rodzin nie przechodziło takiego dramatu jak my - podkreśla Kasia Borkowska - Paczuła.

Laura musi zacząć terapię jak najszybciej. Skuteczność leczenia zależy od wieku i wagi dziecka.

Opracowanie: