Od dziś mieszkańcy Dolnego Śląska mogą oceniać sposób pracy swojej policji. We wszystkich komendach i komisariatach wiszą skrzynki, do których można wrzucać anonimową ankietę z odpowiedziami na osiem pytań. Dotyczą one sposobu, w jaki policjanci nas potraktowali i czasu, który poświęciliśmy na załatwienia sprawy.

Komendant wojewódzki dolnośląskiej policji mówi, że dla polepszenia pracy nie wystarcza już samoocena. Teraz trzeba zdać się na opinie publiczną: Jest to jakby pierwszy krok do oceny naszych działań przez społeczeństwo. W tym konkretnym przypadku przez interesantów, którzy z takich czy innych względów trafili do komisariatów, trafili do rewizru.

Rzecznik prasowy dolnośląskiej policji Ryszard Zaręba od razu odpiera zarzuty, że wymagania wobec policjantów rosną a ich pensje nie. Komendant zachęca wszystkich, którzy muszą coś załatwić na policji do wypełnienia ankiety. Jak tłumaczy skorzystamy na tym wszyscy.

Ankiety mają być codziennie analizowane przez komendantów poszczególnych placówek, a raz w miesiącu przez fachowców z komendy wojewódzkiej. Dolnośląska policja jako pierwsza w kraju zastosowała taki system oceny swojej pracy.

foto Archiwum RMF

22:05