Grupa co najmniej czworga posłów Kukiz'15 chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości i wystartować do Sejmu z list partii rządzącej - dowiedział się reporter RMF FM. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że na propozycję czeka m.in. wiceprzewodniczący sejmowego klubu - Tomasz Rzymkowski.

Największe szanse na przejście mają Tomasz Rzymkowski, ale także posłowie: Tomasz Jaskóła, Barbara Chrobak i Bartosz Jóźwiak.

Ostateczne decyzje nie zostały jeszcze podjęte przez władze klubu PiS, ale politycy partii rządzącej robili wstępne rozeznanie, kto byłby zainteresowany ich ewentualną ofertą.

Najbardziej prawdopodobne jest, że do transferów dojdzie, jeżeli okaże się, że rozmowy pomiędzy Pawłem Kukizem a Jarosławem Kaczyńskim - w sprawie wspólnego startu z jednej listy - zakończą się fiaskiem.

Klub Kukiz'15 jest w bardzo trudnej sytuacji, wstępną propozycję transferu - tym razem od Platformy Obywatelskiej - usłyszał także inny mało znany poseł.

W klubie Pawła Kukiza pomysły na to, z kim iść do wyborów, są bardzo rozbieżne. Na razie niemal pewny wydaje się start z Markiem Jurkiem, ale trwa poszukiwanie innych - bardziej centrowych środowisk.

Start razem z PSL-em, choć wydaje się bardzo mało prawdopodobny, nie podoba się wszystkim w Kukiz'15. Podobnie jak start z PiS-em ze wspólnej listy. Wszystkie - leżące dziś na stole scenariusze spowodują, że klub Pawła Kukiza może nie przetrwać w obecnym składzie do końca kadencji.

Opracowanie: