32-latek zabarykadował się w mieszkaniu w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Bydgoszczy i groził wysadzeniem budynku. Po nieudanych negocjacjach policjantom ostatecznie udało się obezwładnić i zatrzymać niebezpiecznego mężczyznę.

Do groźnej sytuacji doszło po tym, jak 32-latek pokłócił się ze swoją 59-letnią matką - wynika ze wstępnych ustaleń służb.

Mężczyzna zabarykadował się w mieszkaniu przy ulicy Kościuszki w Bydgoszczy i groził wysadzeniem budynku. Choć służby techniczne odcięły dopływ gazu z instalacji, to mężczyzna nadal odgrażał się, że wysadzi butlę gazową, którą miał w mieszkaniu.

Policjanci do mieszkania na pierwszym piętrze dostali się przez okno. Na miejscu woń gazu była wyczuwalna nie tylko w samej kamienicy, ale nawet w odległości kilkudziesięciu metrów od budynku - usłyszał reporter RMF FM Kuba Kaługa od Lidii Kowalskiej z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Ewakuować trzeba było kilkadziesiąt osób z czterech pobliskich budynków i kilku firm. Konieczne było także wstrzymanie ruchu.

Według informacji reportera RMF FM zatrzymany Michał F. był znany wcześniej policji.

Gdy 32-latek został obezwładniony, jego matce trzeba było udzielić pomocy. Kobieta jest badana przez lekarzy.