Rzecznik zawieszonego przez kuratora zarządu PZPN Zbigniew Koźmiński poinformował, że zarząd myśli o nowym wariancie rozwiązania sporu z Ministerstwem Sportu. Myślimy nad nowym, "delikatnym" wariantem, który pozwoli wybrnąć z zaistniałej sytuacji. W poniedziałek będziemy starać się go realizować - mówi Koźmiński, nie zdradzając żadnych szczegółów.

Dodał przy tym, że w zasadzie teraz ruch powinien być po stronie ministerstwa, które skasowało porozumienie uzgodnione przez prawników obu stron.

W poniedziałek o godzinie 12.00 mija termin ultimatum postawionego polskim władzom sportowym przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej (FIFA), która w przypadku nie wycofania ustanowionego przed tygodniem kuratora i nie przywrócenia statutowych władz PZPN może nie dopuścić do rozegrania przez Polskę meczów eliminacyjnych MŚ 2010 z Czechami i Słowacją.

W piątek rozmowy między przedstawicielami zawieszonego zarządu PZPN a ministrem sportu zostały zerwane przez stronę rządową. Zapowiedziano, że będą kontynuowane, jeżeli FIFA cofnie postawione w środę ultimatum.