22 letnia kobieta podejrzana o o wielokrotne ugodzenie nożem swojego partnera trafi do aresztu na trzy miesiace. Zdecydował o tym Sąd Rejonowy w Olsztynie. Kobieta kilka razy zraniła nożem 34-latka, który uciekł przez okno na parterze budynku.

Według ustaleń prokuratury w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie Monika P. miała wielokrotne zadać Mariuszowi P. ciosy nożem, m. in. w okolice barków. Mężczyzna nie został powżnie ranny tylko dlatego, że się bronił, a potem uciekł przez okno z mieszkania znajdującego się na parterze budynku.

Prokuratura skierowała do miejscowego sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Moniki P. Ma ona postawiony zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Mariusza P.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Moniki P. tymczasowe aresztowanie 3 miesiące.

Jednym z argumentów było to, że groźba surowej kary mogłaby skłonić kobietę do utrudniania śledztwa i  wpłynięcie na zeznania pokrzywdzonego, którego zna i z którym pozostaje w bliskich relacjach.

Podejrzana jest objęta kwarantanną. Dlatego posiedzenie sądu odbyło się w sali rozpraw, która została odizolowana od reszty budynku, a po zakończeniu posiedzenia pomieszczenia, w których przebywała Monika P. zostały poddane ozonowaniu.