23-letni mężczyzna, podejrzewany o upicie i wykorzystanie seksualne 13-latki, którą zamknął w piwnicy, został aresztowany na trzy miesiące. Śledztwo przeciwko Danielowi R. wszczęła prokuratura w Oleśnicy (woj. dolnośląskie).

W nocy ze środy na czwartek mieszkanka Oleśnicy powiadomiła policję, że jej 13-letnia córka może być przetrzymywana w piwnicy przez swojego znajomego.

W czwartek funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego właściciela piwnicy, który miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Mężczyzna miał przy sobie klucz do pomieszczenia. Po wejściu do niego policjanci znaleźli 13-latkę. Dziewczynka była pod wpływem alkoholu. Została przewieziona do szpitala. Nie miała na ciele żadnych widocznych ran, ani obrażeń.

Prokurator rejonowy w Oleśnicy Jerzy Szymczak poinformował, że wszczęte zostało śledztwo w tej sprawie. Daniel R. jest podejrzewany o to, że w celu doprowadzenia 13-letniej Agnieszki M. do obcowania płciowego, działając podstępem, pozbawił ją wolności, zamykając się z nią w piwnicy, a następnie nakłaniając do spożycia wódki, wprowadził ją w stan upojenia alkoholowego i wykorzystując jej stan nietrzeźwości odbył z nią stosunek płciowy.

Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat więzienia, a w przypadku, gdyby udowodnione zostały także kontakty seksualne z nastolatką – do 12 lat.