Polska staje się rajem dla zagranicznych inwestorów - uważa "Puls Biznesu". Gazeta wyjaśnia, że w całym regionie nie ma drugiej gospodarki i kosztów pracy tak stabilnych, a wymiany walut tak korzystnej.

Polska wypiękniała na tle innych krajów europejskich. Mamy do czynienia z aksamitnym kryzysem, a polscy konsumenci i przedsiębiorcy nie zadłużyli się tak, jak na Zachodzie - stwierdził prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman. W rozmowie z "Pulsem Biznesu" ocenił, że teraz jest najlepszy moment, aby inwestować właśnie w Polsce. Zapewnił, że powtarza to wszędzie i wszystkim po kilkanaście razy dziennie. Przyznał jednak, że nie wszyscy wiedzą, iż sytuacja w Polsce wygląda inaczej niż pozostałych państwach regionu.

Szef PAIiIZ podkreślił również, że nie sposób przewidzieć, jak będzie się przedstawiał w najbliższym czasie napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do naszego kraju. Poinformował przy tym, że jego agencja pracuje obecnie nad setką projektów, ale ich efekty inwestycyjne będą widoczne nie wcześniej niż w przyszłym roku.