14-latka, która w małopolskiej Wiśniowej śmiertelnie ugodziła nożem babcię, ma na trzy miesiące trafić do Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego – zdecydował sąd. Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy krakowskiej Prokuratury Okręgowej Janusz Hnatko, prokuratura przekazała sprawę nieletniej do Sądu Rejonowego w Myślenicach.

Śledczy ustalają, co w miniony piątek wydarzyło się w Wiśniowej. Na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna informując, że starsza kobieta z sąsiedztwa jest ranna i potrzebuje pomocy. Po przyjeździe ratowników okazało się, że nie żyje.

Jak informował prok. Hnatko 14-latka zadała kobiecie cios nożem w klatkę piersiową, a następnie dokonała samookaleczenia. Nastolatce udzielono pomocy lekarskiej. Śledczy dokonali oględzin i zabezpieczyli materiał do badań toksykologicznych i DNA. Przesłuchano świadków.

Zwłoki 69-latki przekazano do Zakładu Medycyny Sądowej w Krakowie, żeby ustalić bezpośrednią przyczynę zgonu. W sobotę nastolatka została przesłuchana. Sąd Rejonowy w Myślenicach zdecydował o umieszczeniu dziewczyny w Ośrodku Opiekuńczo-Wychowawczym.