Po środowym przesłuchaniu w śląskim wydziale Prokuratury Krajowej Mamed Ch. były zawodnik MMA usłyszał zarzuty związane m.in. z paserstwem luksusowych samochodów.

Prokurator przedstawił byłemu zawodnikowi MMA dokładnie siedem zarzutów związanych z paserstwem. Mamed Ch. usłyszał również zarzuty użycia przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji.

Przesłuchanie trwało cztery godziny. Śledczy nie ujawniają, czy mężczyzna przyznał się do winy. Wiadomo, że złożył obszerne wyjaśnienia.

Mieszkający od lat w Polsce zawodnik MMA czeczeńskiego pochodzenia został zatrzymany we wtorek pod Olsztynem. Akcja policji, w której wzięli udział antyterroryści, przebiegła spokojnie. W trakcie przeszukań w domu sportowca i miejscu prowadzonej przez niego działalności zabezpieczono wartościowe przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa - podawała policja.

Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, policyjni antyterroryści weszli do domu Mameda Ch. około godziny 6:00 rano.


Mamed Ch. jeden z najbardziej znanych zawodników MMA


Zatrzymanie 38-letniego byłego sportowca ma związek z prowadzoną pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Katowicach sprawą paserstwa luksusowych samochodów. Jak informowała wcześniej Prokuratura Krajowa, sprawa dotyczy m.in. aut: Porsche Panamera, Range Rover Evoque, BMW M6 i BMW serii 7.

W tym samym śledztwie, które toczy się od stycznia 2018 roku, już wcześniej zostały aresztowane cztery inne osoby.

Urodzony w 1980 roku w Groznym Mamed Ch. jest jednym z najbardziej znanych zawodników MMA, występował także w filmach i reklamach. W Polsce mieszka od 1997 roku. W 2010 roku odebrał polskie obywatelstwo i reprezentował polskie barwy.

Jeszcze w Groznym Mamed Ch. trenował karate, po przyjeździe do Polski uprawiał taekwondo, boks i zapasy. Po przyjeździe do Polski, od 2004 roku startował w mieszanych sztukach walki, odnosząc w tej dyscyplinie wiele sukcesów. Był m.in. mistrzem Polski w MMA oraz międzynarodowym mistrzem świata KSW (Konfrontacji Sztuk Walki).

Występował m.in. na ringach w USA i Japonii. Karierę sportową zakończył w grudniu 2018 roku.

W styczniu na ekrany kin wszedł film pt. "Underdog", w którym zagrał jedną z ról.

Opracowanie: