W poniedziałek poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. PiS wygrywa z wynikiem 45,38 proc., druga Koalicja Europejska - 38,47 proc. Próg wyborczy przekroczyła również Wiosna, uzyskując 6,06 proc. poparcia. Z kolei w szkole w Brześciu Kujawskim padły strzały. Były uczeń wszedł do szkoły z bronią, zaczął strzelać i odpalił dwie petardy. Ranne zostały woźna i uczennica. Napastnika zatrzymano. Do tragedii doszło również w Biłgoraju. 24-letni mężczyzna zaatakował nożem swoich rodziców. Natomiast na wschodzie, w Smoleńsku, polscy prokuratorzy rozpoczęli ponowne badania nad wrakiem tupolewa. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje poniedziałku.

PKW podała oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

PiS - 45,38 proc.; Koalicja Europejska - 38,47 proc., Wiosna 6,06 proc. - takie są oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po obliczeniu 100 proc. głosów. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. Frekwencja wyniosła 45,68 proc. i była rekordowa - podkreśla PKW. 26 maja 2019 roku Polacy brali dział w eurowyborach po raz czwarty w historii.

Rafalska, Czarnecki, Tarczyński jednak z mandatami do PE. Oto lista europosłów

PiS - 45,38 proc.; Koalicja Europejska - 38,47 proc., Wiosna 6,06 proc. - takie są oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po obliczeniu 100 proc. głosów. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. A to oznacza, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska - 22, a Wiosna - 3.

Tragedia rodzinna w Biłgoraju. Zaatakował nożem rodziców – matka zmarła, ojciec walczy o życie

24-letni mężczyzna zaatakował nożem swoich rodziców w Biłgoraju na Lubelszczyźnie. Jego matka zmarła na miejscu, a ojciec walczy o życie w szpitalu. Napastnik został zatrzymany.

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Wśród rannych 11-letnia uczennica

Strzały w szkole nr. 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim. Były uczeń Marek N. wszedł do szkoły z bronią, zaczął strzelać i odpalił dwie petardy. Ranne są woźna i uczennica. 18-letni napastnik został zatrzymany. Jak podaje policja, rok temu pojawił się na boisku tej samej szkoły w Brześciu Kujawskim z maczetą.

IMGW wydaje ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. Dotyczy trzech województw

IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia przed wezbraniem z przekroczeniem stanów ostrzegawczych w rzekach na Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku i Mazowszu. Kulminacja wezbrania na Wiśle powoli przesuwa się poza lubelski odcinek i we wtorek ma się pojawić w Warszawie - podaje instytut.

Polscy prokuratorzy w Smoleńsku

Polscy prokuratorzy przyjechali do Smoleńska, gdzie będą badać wrak tupolewa. Poprzednio polscy śledczy byli na miejscu katastrofy samolotu we wrześniu ubiegłego roku.