PiS - 45,38 proc.; Koalicja Europejska - 38,47 proc., Wiosna 6,06 proc. - takie są oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego po obliczeniu 100 proc. głosów. Pozostałe ugrupowania nie przekroczyły 5-proc. progu wyborczego. A to oznacza, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego PiS zdobyło 27 mandatów, Koalicja Europejska – 22, a Wiosna - 3

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości:

Adam Bielan,

Joachim Brudziński,

Ryszard Czarnecki,

Anna Fotyga,

Patryk Jaki,

Krzysztof Jurgiel,

Karol Karski,

Beata Kempa,

Izabela Kloc,

Joanna Kopcińska,

Zdzisław Krasnodębski,

Elżbieta Kruk,

Zbigniew Kuźmiuk,

Ryszard Legutko,

Beata Mazurek,

Andżelika Możdżanowska,

Tomasz Poręba,

Elżbieta Rafalska,

Bogdan Rzońca,

Jacek Saryusz-Wolski,

Beata Szydło,

Dominik Tarczyński,

Grzegorz Tobiszowski,

Witold Waszczykowski,

Jadwiga Wiśniewska,

Anna Zalewska,

Kosma Złotowski

Dominik Tarczyński (obejmie mandat po przeprowadzeniu brexitu)

 

Europosłowie Koalicji Europejskiej:

Magdalena Adamowicz,

Bartosz Arłukowicz,

Marek Balt,

Marek Belka,

Jerzy Buzek,

Włodzimierz Cimoszewicz,

Jarosław Duda,

Tomasz Frankowski,

Andrzej Halicki,

Krzysztof Hetman,

Danuta Huebner,

Adam Jarubas,

Jarosław Kalinowski,

Ewa Kopacz,

Janusz Lewandowski,

Bogusław Liberadzki,

Elżbieta Łukacijewska,

Leszek Miller,

Janina Ochojska,

Jan Olbrycht,

Radosław Sikorski,

Róża Thun

 

Europosłowie Wiosny:

Robert Biedroń,

Łukasz Kohut

Sylwia Spurek

Podział mandatów wg okręgów

Podział mandatów

OKRĘGWOJEWÓDZTWOPiSKEWiosna
OKRĘG 1.WOJEWÓDZTWO POMORSKIE120
OKRĘG 2.WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE110
OKRĘG 3.WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE210
OKRĘG 4.WARSZAWA I OSIEM POWIATÓW231
OKRĘG 5.WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE210
OKRĘG 6.WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE210
OKRĘG 7.WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKIE221
OKRĘG 8.WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE210
OKRĘG 9.WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE210
OKRĘG 10.WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIE I ŚWIĘTOKRZYSKIE420
OKRĘG 11.WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE331
OKRĘG 12.WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIE I OPOLSKIE220
OKRĘG 13.WOJEWÓDZTWA LUBUSKIE I ZACHODNIOPOMORSKIE220

OKRĘG 1. WOJEWÓDZTWO POMORSKIE:

ADAMOWICZ Magdalena; KOALICJA EUROPEJSKA

FOTYGA Anna Elżbieta;  PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ     

LEWANDOWSKI Janusz Antoni; KOALICJA EUROPEJSKA


OKRĘG 2. WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE:

SIKORSKI Radosław Tomasz; KOALICJA EUROPEJSKA

ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


OKRĘG 3. WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE:

FRANKOWSKI Tomasz;  KOALICJA EUROPEJSKA

JURGIEL Krzysztof; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KARSKI Karol Adam; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ   


OKRĘG 4. WARSZAWA I OSIEM POWIATÓW:

BIEDROŃ Robert; WIOSNA

CIMOSZEWICZ Włodzimierz; KOALICJA EUROPEJSKA

CZARNECKI Ryszard Henryk; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

HALICKI Andrzej Witold; KOALICJA EUROPEJSKA

HÜBNER Danuta Maria; KOALICJA EUROPEJSKA

SARYUSZ-WOLSKI Jacek Emil; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ       


OKRĘG 5. WOJEWÓDZTWO MAZOWIECKIE (z wyłączeniem Warszawy i ośmiu okolicznych powiatów:

BIELAN Adam Jerzy; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KALINOWSKI Jarosław; KOALICJA EUROPEJSKA

KUŹMIUK Zbigniew Krzysztof; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


OKRĘG 6. WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKI:

BELKA Marek Marian; KOALICJA EUROPEJSKA

KOPCIŃSKA Joanna Maria; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

WASZCZYKOWSKI Witold Jan; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


OKRĘG 7. WOJEWÓDZTWO WIELKOPOLSKI:

KOPACZ Ewa Bożena; KOALICJA EUROPEJSKA

KRASNODĘBSKI Zdzisław Marek; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

MILLER Leszek Cezary; KOALICJA EUROPEJSKA

MOŻDŻANOWSKA Andżelika Anna; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

SPUREK Sylwia Iwona; WIOSNA

OKRĘG 8. WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE:

HETMAN Krzysztof Andrzej; KOALICJA EUROPEJSKA

KRUK Elżbieta Małgorzata; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

MAZUREK Beata; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


OKRĘG 9. WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

PORĘBA Tomasz Piotr; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

RZOŃCA Bogdan Józef; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna; KOALICJA EUROPEJSKA


OKRĘG 10. WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIE I ŚWIĘTOKRZYSKIE:

GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN Róża Maria; KOALICJA EUROPEJSKA

JAKI Patryk Tomasz; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

JARUBAS Adam Sebastian; KOALICJA EUROPEJSKA

LEGUTKO Ryszard Antoni; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

SZYDŁO Beata Maria; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

TARCZYŃSKI Dominik; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ (obejmie mandat w PE po brexicie)


OKRĘG 11. WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE:

BALT Marek Paweł; KOALICJA EUROPEJSKA

BUZEK Jerzy Karol; KOALICJA EUROPEJSKA

KLOC Izabela Helena; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

KOHUT Łukasz Marcin; WIOSNA

OLBRYCHT Jan Marian; KOALICJA EUROPEJSKA

TOBISZOWSKI Grzegorz Józef; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


OKRĘG 12. WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIE I OPOLSKIE:

DUDA Jarosław; KOALICJA EUROPEJSKA

KEMPA Beata Agnieszka; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria; KOALICJA EUROPEJSKA

ZALEWSKA Anna Elżbieta; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


OKRĘG 13. WOJEWÓDZTWA LUBUSKIE I ZACHODNIOPOMORSKI:

ARŁUKOWICZ Bartosz Adam; KOALICJA EUROPEJSKA

BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

LIBERADZKI Bogusław Marian; KOALICJA EUROPEJSKA

RAFALSKA Elżbieta; PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ


Opracowanie: