W środę napłynęły kolejne informacje w sprawie sytuacji biura podróży Neckermann Polska. Firma złożyła oświadczenie o niewypłacalności. Tego dnia podano oficjalne wyniki sekcji zwłok producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który zginął w wypadku na jeziorze Kisajno. Poznaliśmy też termin wznowienia obrad Senatu - to 17 i 19 października, już po wyborach parlamentarnych. O czym jeszcze się mówiło? Oto nasze podsumowanie dnia.Małgorzata Motylow podczas urlopu Mariana Banasia pokieruje NIK

Podczas urlopu Mariana Banasia NIK pokieruje Małgorzata Motylow - ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Motylow jest radcą prawnym prezesa NIK. Pracuje w Izbie od 17 lat. Trafiła tam jeszcze w czasach, gdy prezesem Izby był Janusz Wojciechowski - obecny polski kandydat na unijnego komisarza.

Małgorzata Motylow podczas urlopu Mariana Banasia pokieruje NIK

Podczas urlopu Mariana Banasia NIK pokieruje Małgorzata Motylow – ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Motylow jest radcą prawnym prezesa NIK. Pracuje w Izbie od 17 lat. Trafiła tam jeszcze w czasach, gdy prezesem Izby był Janusz Wojciechowski - obecny polski kandydat na unijnego komisarza. czytaj więcej

Neckermann Polska ogłosiło niewypłacalność. Za granicą: 3600 turystów

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło oświadczenie o niewypłacalności, a w najbliższych dniach zarząd spółki ma złożyć do sądu wniosek o ogłoszenie upadłości.

Obecnie na wakacjach przebywa 3600 klientów tego biura. Opiekę nad nimi przejął mazowiecki Urząd Marszałkowski.

Najtrudniejsza jest sytuacja turystów przebywających obecnie w Tunezji, Turcji i na Majorce: są "wyrzucani z hoteli albo aresztowani w hotelach".

Klienci Neckermann Polska, którzy znajdują się obecnie za granicą, powinni natychmiast skontaktować się z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Obszerny artykuł na ten temat - wraz z numerami telefonów dla klientów Neckermann Polska - znajdziecie TUTAJ! >>>>

Nie badać seniorów, żeby nie wykryć im chorób... Kuriozalna opinia rządowej Agencji

Nie będzie bilansu seniora w Warszawie. Program badań profilaktycznych dla osób w wieku 70 i 80 lat nie uzyskał akceptacji Ministerstwa Zdrowia i podległej resortowi Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Powód: przez program mogą zwiększyć się kolejki do lekarzy. Swoją opinię rządowa Agencja tłumaczy w sposób kuriozalny.

Nie badać seniorów, żeby nie wykryć im chorób… Kuriozalna opinia rządowej Agencji

Nie będzie bilansu seniora w Warszawie. Program badań profilaktycznych dla osób w wieku 70 i 80 lat nie uzyskał akceptacji Ministerstwa Zdrowia i podległej resortowi Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Powód: przez program mogą zwiększyć się kolejki do lekarzy. Swoją opinię... czytaj więcej

Zbiórka pieniędzy na seicento dla Sebastiana K. 150 tys.zł przepadło. Winnych nie ma

Nie ma pieniędzy z internetowej zbiórki na seicento dla Sebastiana K. Co więcej, nikt za to nie odpowie. Celem było zebranie 5 tys. zł na nowy samochód dla 21-latka uczestniczącego w wypadku z udziałem kolumny ówczesnej premier Beaty Szydło. Odzew internautów był olbrzymi, wpłacono ponad 150 tys. zł. Po pieniądzach nie ma jednak śladu. Organizujący zbiórkę mężczyzna przekazał całą kwotę swojej żonie. Krakowska prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie nie doszukując się przestępstwa karnego.

Zbiórka pieniędzy na seicento dla Sebastiana K. 150 tys.zł przepadło. Winnych nie ma

Nie ma pieniędzy z internetowej zbiórki na seicento dla Sebastiana K. Co więcej, nikt za to nie odpowie. Celem było zebranie 5 tys. zł na nowy samochód dla 21-latka uczestniczącego w wypadku z udziałem kolumny ówczesnej premier Beaty Szydło. czytaj więcej

Są wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Znamy oficjalną przyczynę śmierci

Są oficjalne wyniki sekcji zwłok producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który 18 sierpnia zginął w wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach.

Badania wykazały m.in., że w chwili wypadku mężczyzna był pod wpływem alkoholu: we krwi miał 1,7 promila.

Stwierdzono również, że przyczyną śmierci producenta filmowego była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego. Rany powstały najprawdopodobniej w wyniku działania śruby napędowej łodzi motorowej.

Są wyniki sekcji zwłok Piotra Woźniaka-Staraka. Znamy oficjalną przyczynę śmierci

Są oficjalne wyniki sekcji zwłok producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka, który 18 sierpnia zginął w wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. Badania wykazały m.in., że w chwili wypadku mężczyzna był pod wpływem alkoholu: we krwi miał 1,7 promila. czytaj więcej

Proces ws. zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Matka: Nie chciałam ich skrzywdzić

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 28-letniej Aleksandry J. i jej partnera, 37-letniego Dawida W. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo swoich czworga nowonarodzonych dzieci. Mężczyźnie zarzuca się pomoc w zbrodni.

Proces ws. zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Matka: Nie chciałam ich skrzywdzić

Przed Sądem Okręgowym w Opolu rozpoczął się proces 28-letniej Aleksandry J. i jej partnera, 37-letniego Dawida W. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo swoich czworga nowonarodzonych dzieci. Mężczyźnie zarzuca się pomoc w zbrodni. czytaj więcej

Rakietnica i race na meczu Pucharu Polski. Policja chciała, by był to mecz podwyższonego ryzyka

Podczas spotkania Gryf Wejherowo - Lechia Gdańsk pseudokibice gospodarzy wystrzelili materiały pirotechniczne w stronę bramkarza Lechii Gdańsk. Mecz trzeba było przerwać. Jak się okazuje, policja spodziewała się, że chuligani mogą zakłócić spotkanie, dlatego wnioskowała do organizatora o uznanie wczorajszego starcia za mecz podwyższonego ryzyka. Organizator go odrzucił. PZPN wszczął postępowanie ws. chuligańskich zachowań.

27-latek zabarykadował się w mieszkaniu z siostrą

Policyjni kontrterroryści zatrzymali 27-latka, który w Godziszewie w Wielkopolsce zabarykadował się w mieszkaniu wraz z siostrą i groził wysadzeniem budynku. W czasie akcji nikt nie ucierpiał. Funkcjonariusze nie musieli siłowo wkraczać do mieszkania.

Duda w siedzibie ONZ: Odpowiedzialni za łamanie prawa międzynarodowego muszą ponieść konsekwencje

Istnieje dziś pokusa "kupowania czasu pokoju" poprzez bierność lub paktowanie z agresorami - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podkreślił, że odpowiedzialni za łamanie prawa międzynarodowego muszą ponieść konsekwencje.

Duda w siedzibie ONZ: Odpowiedzialni za łamanie prawa międzynarodowego muszą ponieść konsekwencje

Istnieje dziś pokusa "kupowania czasu pokoju" poprzez bierność lub paktowanie z agresorami - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda na 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Podkreślił, że odpowiedzialni za łamanie prawa międzynarodowego muszą ponieść konsekwencje. czytaj więcej

Senat zbierze się jeszcze raz po wyborach. Znamy termin obrad

17 i 18 października - to termin wznowienia obrad Senatu już po wyborach parlamentarnych - ustalił dziennikarz RMF FM. Senatorowie spotkają się dziś przy Wiejskiej, ale wzorem posłów, mają przerwać posiedzenie.

Senat zbierze się jeszcze raz po wyborach. Znamy termin obrad

17 i 18 października - to termin wznowienia obrad Senatu już po wyborach parlamentarnych - ustalił dziennikarz RMF FM. Senatorowie spotkają się dziś przy Wiejskiej, ale wzorem posłów, mają przerwać posiedzenie. czytaj więcej