Niemal 70 osób jest hospitalizowanych w Polsce w związku z podejrzeniem koronawirusa. We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 79, a o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia Covid-19 poinformowała Ukraina. Szef WHO przekazał we wtorek informację, że na koronawirusa umiera większy odsetek zarażonych niż chorujących na sezonową grypę. Grecja po raz kolejny mierzy się z kryzysem migracyjnym, tym razem spowodowany on jest otwarciem granic przez Turcję, która postanowiła nie zatrzymywać u siebie uchodźców. We wtorek pomoc dla Grecji zadeklarowała Komisja Europejska - ma to być zarówno pomoc finansowa, jak i przekazanie specjalistycznego sprzętu. W Polsce zakończył się dzisiaj głośny proces ws. wydarzeń w czasie miesięcznicy smoleńskiej. Sąd Okręgowy w Warszawie umorzył postępowanie wobec Władysława Frasyniuka oskarżonego o naruszenie nietykalności policjantów. Co jeszcze wydarzyło się we wtorek? Sprawdź w specjalnym Podsumowaniu Dnia w RMF FM.

68 osób hospitalizowanych w Polsce z powodu koronawirusa

Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób podniosło ocenę ryzyka dla koronawirusa w UE z poziomu umiarkowanego do wysokiego - taką informację przekazała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. W Polsce we wszystkich laboratoriach w kraju pod kątem koronawirusa przebadano dotychczas 559 próbek, wszystkie wyniki są negatywne - przekazało polskie Ministerstwo Zdrowia. W związku z koronawirusem w Polsce 68 osób jest hospitalizowanych.


Police: Zawieszone zajęcia w szkole, zamknięte internaty i 200 osób poddanych kwarantannie z powodu podejrzenia koronawirusa

W zespole szkół w Policach (Zachodniopomorskie) zawieszono zajęcia, a należące do niego dwa budynki internatu objęto kwarantanną. Powodem jest podejrzenie koronawirusa u dwóch uczennic, które wróciły z Włoch i Szwajcarii. Dziewczyny źle się poczuły, po wstępnej analizie wykluczono u nich grypę i anginę oraz przewieziono do szpitala zakaźnego. Do czasu uzyskania wyników testu na koronawirusa podjęto decyzję o zamknięciu dwóch budynków internatu zespołu szkół w Policach i objęciu ich kwarantanną. W obu budynkach przebywa łącznie ponad 200 wychowanków i wychowawców. Zawieszono też zajęcia w szkole.

UE pomoże Grecji w sprawie uchodźców. Mocne słowa szefowej KE

Komisja Europejska zadeklarowała pomoc dla Grecji, która zmaga się ze szturmem imigrantów na swoje granice z terenu Turcji. Ankara postanowiła ich nie zatrzymywać, skarżąc się na zbyt małą pomoc ze strony Unii, a także wykorzystując uchodźców jako narzędzie nacisku na Europę w sprawie sytuacji w Syrii.

Sondaż IBRiS: Duda bez szans na zwycięstwo w I turze

Andrzej Duda wygrywa ze wszystkimi swoimi kontrkandydatami, jednak nie ma szans na zwycięstwo w I turze - tak wynika z sondażu IBRiS przeprowadzonego dla Onetu. W II turze spotka się prawdopodobnie z Małgorzatą Kidawą-Błońską.

Pierwsza Prezes SN odmawia wiarygodności Trybunałowi Konstytucyjnemu

W imieniu Sądu Najwyższego oświadczam, że Trybunał Konstytucyjny w obecnym składzie utracił możliwość rzetelnego wykonywania funkcji powierzonych mu przez ustrojodawcę - napisała w piśmie procesowym do TK Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego. Małgorzata Gersdorf poinformowała w nim, że Sąd Najwyższy nie weźmie z tego powodu udziału we wtorkowej rozprawie ws. sporu kompetencyjnego z Prezydentem i Sejmem.

Komentując pismo Małgorzaty Gersdorf, prezes TK Julia Przyłębska stwierdziła, że pierwsza prezes Sądu Najwyższego przenosi język codziennej, publicystycznej debaty na salę TK i sądu. Jej zdaniem "jest to daleko idące wykroczenie". Po godz. 12 we wtorek rozpoczęła się rozprawa Trybunału Konstytucyjnego ws. sporu kompetencyjnego pomiędzy Sejmem a Sądem Najwyższym oraz pomiędzy prezydentem a SN. Wniosek w tej sprawie do TK wniosła w styczniu marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Po trzech godzinach Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę. Kolejne posiedzenie w tej sprawie zostanie wznowione 12 marca o 11:00. Kontynuowane będzie zadawanie pytań uczestnikom postępowania.

Paweł Kukiz tworzy swoją partię. W RMF FM zdradza jej nazwę

"Nie zapisałem się do PSL. Jestem na etapie tworzenia swojej partii" - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM Paweł Kukiz. "Chcę dać jasny sygnał wyborcom, że nie jestem członkiem PSL" - zaznacza. Jak ma się nazywać nowa partia Pawła Kukiza? K-15 - odpowiada poranny gość Roberta Mazurka.

Sąd uchylił wyrok ws. naruszenia przez Władysława Frasyniuka nietykalności policjantów

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił wyrok skazujący Władysława Frasyniuka za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów w czasie miesięcznicy smoleńskiej w czerwcu 2017 roku. Były znamiona czynu zabronionego, ale szkodliwość czynu jest znikoma - zdecydował sąd i umorzył postępowanie. Wyrok jest prawomocny.

Zmarł Stanisław Kania

Zmarł Stanisław Kania, były I sekretarz KC PZPR. Tę informację przekazał Polskiej Agencji Prasowej jego syn.

Polacy poznali przeciwników w piłkarskiej Lidze Narodów. Trudni rywale

Holandia, Włochy oraz Bośnia i Hercegowina - to rywale Polaków w drugiej edycji Ligi Narodów. Ceremonia losowania odbyła się w Amsterdamie. Pierwsze mecze Ligi Narodów we wrześniu.