​16-latek zranił nożem swojego rówieśnika. Do ataku doszło w szkole w Zgorzelcu. Napastnik zaatakował kolegę niedużym nożem podczas lekcji. Do Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu z kontrolą wejdzie kuratorium.

​16-latek zranił nożem swojego rówieśnika. Do ataku doszło w szkole w Zgorzelcu. Napastnik zaatakował kolegę niedużym nożem podczas lekcji. Do Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu z kontrolą wejdzie kuratorium.
Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu /PAP/Maciej Kulczyński /PAP

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano. Nastolatkowie są uczniami tej samej klasy, znali się od trzech miesięcy. Podczas lekcji chłopcy pokłócili się. Jeden z nich zaatakował nożem swojego kolegę. Rana, jaką zadał 16-latek, nie była groźna. Uczniowie trafili do szpitala.

Poszkodowany prawdopodobnie jeszcze dziś opuści szpital i wróci pod opiekę rodziców. Ma jedynie powierzchowną ranę. 

Sam napastnik nie został ranny, a do szpitala trafił na rutynowe badania. Prawdopodobnie zostanie tam na noc i dziś późnym wieczorem lub jutro rano zostanie przesłuchany.

Motywy ataku wyjaśnia policja. Funkcjonariusze przesłuchują nauczycieli i uczniów, by ustalić dlaczego doszło do ataku. Dwaj 16-latkowie, którzy brali udział w tej bójce, nie zostali jeszcze przesłuchani.

Jak nieoficjalnie dowiedział się nasz reporter, nastolatkowie prawdopodobnie pokłócili się o dziewczynę.

Losem napastnika zajmie się teraz sąd rodzinny.

Kuratorium przeprowadzi kontrolę

Kuratorium skontroluje Zespół Szkół Zawodowych i Licealnych w Zgorzelcu, gdzie doszło do groźnego zdarzenia, podczas którego nastolatek zaatakował nożem swojego kolegę.

Kontrolerzy skupią się na procedurach bezpieczeństwa. Sprawdzą, czy reakcja nauczyciela była prawidłowa. To on, razem z innymi uczniami, rozdzielił szarpiących się 16-latków.

Kuratorium oceni także, czy pozostali uczniowie otrzymali po tym incydencie odpowiednią pomoc, głównie psychologiczną. Kontrola ma wykazać również to, czy wcześniej pojawiały się sygnały wskazujące na to, że może dojść do takiej sytuacji.

Pilne spotkanie rady pedagogicznej

W trybie pilnym zorganizowano w szkole spotkanie rady pedagogicznej, podczas której omówiono między innymi zasady bezpieczeństwa. Dyrekcja szkoły zapewniła, że uczniom, którzy byli świadkami zdarzenia, zostanie zaoferowana pomoc psychologiczna.

(łł)