Jak ustalili reporterzy RMF FM, 10-letnia Kristina z Dolnego Śląska została prawdopodobnie uprowadzona i przewieziona w miejsce zbrodni samochodem. Dziecko zginęło od ciosu ostrym narzędziem, najpewniej nożem. Częściowo roznegliżowane ciało dziewczynki znaleziono w czwartek w lesie niedaleko Imbramowic. Trwają poszukiwania sprawcy zbrodni. Za jego wskazanie została wyznaczona nagroda.

W czwartek wieczorem zostało odnaleziono ciało 10-letniej Kristiny. Dziewczynka tego samego dnia była poszukiwana od południa. Wyszła ze szkoły i nie wróciła do domu, który oddalony jest o niespełna kilometr. W poszukiwania były zaangażowane służby i okoliczni mieszkańcy.

Miejsce, gdzie znaleziono ciało dziewczynki, jest pilnowane przez policję. W lesie wciąż pracują technicy. W okolicach Imbramowic ustawiono blokady dróg. Do grupy funkcjonariuszy, których zadaniem jest schwytanie jest schwytanie zabójcy 10-letniej Kristiny dołączyli policjanci z Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Śledczy przesłuchują wszystkie osoby, które w przeszłości były skazane za przestępstwa na tle seksualnym oraz za przestępstwa na nieletnich. 

Policja prosi wszystkich, którzy mają w tej sprawie jakiekolwiek informacje o kontakt. Za wskazanie organom ścigania sprawcy zbrodni została wyznaczona nagroda pieniężna w wysokości 10 tys. złotych. Osoby, które wyznaczyły nagrodę nie są spokrewnione z rodziną ofiary, jednak łączą się z rodziną w bólu i cierpieniu. Osoby te pragną  zostać anonimowe w mediach, a stosowne oświadczenie o zamiarze wypłaty  nagrody zostanie złożone organom ścigania w najbliższym czasie - zadeklarował adw. Marcin Niewęgłowski.

Ciało znalazły osoby, które przypadkowo tam przechodziły- oświadczył prokurator rejonowy ze Świdnicy Marek Rusin.

Prokuratura potwierdza, że dziewczynka została zamordowana. Reporterzy RMF FM ustalili nieoficjalnie, że zginęła od ciosu ostrym narzędziem. Wszystko wskazuje na to, że bandyta zadał jej cios nożem.

Okoliczni mieszkańcy są przerażeni tym, co się wydarzyło.  Mówią, że Mrowiny to mała wieś. Dzieci same chodzą tu do szkoły, same wracają, razem się bawią - usłyszał nasz reporter od jednej z mieszkanek.  Burmistrz Żarowa odwołał wszystkie imprezy okolicznościowe i uroczystości, które miały odbyć się w weekend. 

Kristina wraz z matką i dwojgiem młodszego rodzeństwa niedawno przeprowadziła się do Mrowin z Irlandii. 

Koledzy dziewczynki mieli w szkole zajęcia z psychologiem. 10-latka była bardzo lubiana. Miała świetne wyniki w nauce, brała udział w wielu międzyszkolnych konkursach. 

Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje w sprawie śmierci 10-latki. Apelują o zgłaszanie się kierowców, którzy w autach mają zamontowane kamerki, a wczoraj jechali na trasie Imbramowice - Pożarzysko, Pożarzysko - Siedlimowice, Imbramowice - Domanice i Mrowiny - Pożarzysko. Gmina apeluje do właścicieli prywatnych monitoringów o zgłaszanie się do ratusza.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją pod nr tel. 71 340-36-50, 71 782 41 08, 693-933-640, 605-535-833, 886-690-991 lub pod numer 112.

Opracowanie: