Na dożywocie brytyjski sąd skazał Polaka, wielokrotnego gwałciciela, pedofila i mordercę 12-letniej Macedonki. 7 lat temu Andrzej Kunowski udusił dziecko paskiem od tornistra. W Polsce siedział za gwałty; będąc na przepustce uciekł do Wielkiej Brytanii.

Zdaniem policjantów Kunowski to najgroźniejszy przestępca na tle seksualnym w Wielkiej Brytanii. Ten człowiek nigdy nie powinien wyjść na wolność - podkreślał sędzia.

Nie czuję, że dziś sprawiedliwości stało się zadość. Mam nadzieję, że ten szatański morderca spali się w piekle - to oświadczenie w imieniu matki dziewczynki przeczytał jeden z detektywów prowadzących śledztwo.

Kunowski spędził w polskich więzieniach 10 lat za gwałty popełnione ze szczególnym okrucieństwem. 8 lat temu wyszedł na przepustkę, by poddać się operacji ortopedycznej i uciekł do Wielkiej Brytanii.

Na Wyspach posługiwał się sfałszowanymi dokumentami, zatrzymywano go dwukrotnie i wypuszczano na wolność. Policja zajęła się nim dokładniej dopiero po gwałcie na 21-letniej Koreance. Badania odcisków palców i ślady DNA umożliwiły jego identyfikację jako mordercy Macedonki.