Już w ponad 700 gabinetach lekarskich w całej Polsce wiszą przyznane przez czytelniczki "Twojego Stylu" dyplomy "Lekarz Przyjacielem Kobiety". W tym roku do tego grona dołączyło kolejnych 79 lekarzy różnych specjalności.

Myślę, że to jest docenienie takiej anonimowej często pracy lekarza. Nie w blasku reflektorów, tylko takiej codziennej pracy z pacjentką, w gabinecie, w zaciszu, często w trudnych warunkach - mówił jeden z wyróżnionych w tym roku medyków.

Szczerze mówiąc, nie zrobiłam nic specjalnego. Po prostu codziennie staram się, staram się tak samo, jak gdyby był to mój pierwszy dzień w pracy - powidziała Tomaszowi Skoremu inna wyróżniona lekarka.

Jak podkreśla redaktor naczelna "Twojego Stylu" Anna Achmatowicz-Szwendimann, taka akcja jest w Polsce bardzo potrzebna: Jak patrzę na tych lekarzy, którzy co roku przyjeżdżają odbierać dyplomy to jest w Polsce tak wielki potencjał ludzki niewykorzystany wśród tych lekarzy. To są tak wspaniałe osoby, tak wspaniali, mili sympatyczni ludzie i widać, że naprawdę z wielką pasją.

Więcej o akcji "Lekarz Przyjacielem Kobiety" przeczytacie w czerwcowym wydaniu "Twojego Stylu".