Pogarszają się warunki jazdy na drogach północnej Polski. W woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, pomorskim i zachodniopomorskim pada obfity śnieg i wieje silny wiatr. Na niektórych drogach jest bardzo ślisko.

Na Podlasiu śnieg pada od kilku godzin. I choć wyjechały wszystkie pługi i paskarki, to trudne warunki panują nawet na drogach krajowych. Wiele tras, zwłaszcza tych lokalnyc,h jest nieprzejezdnych.

Doszło tam już do wypadku, na szczęście niegroźnego. W okolicach Jeżewa na krajowej „ósemce” z Warszawy do Białegostoku daewoo matiz uderzył w drzewo. Nikomu nic się nie stało.

Na Warmii i Mazurach najgorsze warunki panują w rejonie Giżycka, Ełku, Szczytna oraz Mrągowa i Gołdapi. Tam, na trasach nr 57, 59, 63 i 65, asfalt jest przykryty zajeżdżonym śniegiem i jest ślisko. Na drodze nr 7 Warszawa-Gdańsk leży błoto pośniegowe.

Podobne warunki panują na drodze nr 16 Olsztyn-Iława i nr 15 z Ostródy w kierunku Brodnicy. Drogowcy ostrzegają przed silnym wiatrem, który zawiewa śnieg na drogi.

Podobna sytuacja jest na Pomorzu i w północnej Wielkopolsce. Silny wiatr nawiewa śnieg na drogi i utrudnia jazdę nawet po trasach wojewódzkich. Na drogach zalega błoto pośniegowe i zajeżdżony śnieg. Ale - jak zapewniają drogowcy - wszystkie trasy są przejezdne.

Niestety jest coraz chłodniej, więc w wielu miejscach na drodze pojawił się lód. W Wielkopolsce trasie nr 24 między Kwilczem a Gorzyniem z powodu bardzo śliskiej nawierzchni utworzył się kilkukilometrowy korek.

20:55