Sąd w Londynie wysunął formalne oskarżenie wobec, majora Charlsa Ingrama -zwycięzcy quizu Milionerzy. Jest on podejrzany o to, że we wrześniu ubiegłego roku dopuścił się oszustwa biorąc udział w teleturnieju. Do dziś producenci programu nie wypłacili Ingramowi ani pensa.

Major oskarżony jest o to, że w czasie rejestracji programu korzystał z nieregulaminowej pomocy. Podczas programu słychać było powtarzający się kaszel, który w odpowiednich momentach miał rzekomo naprowadzać Ingrama na właściwe odpowiedzi.

Wraz z majorem na ławie oskarżonych zasiedli: jego żona Diana i przyjaciel, który z zawodu jest nauczycielem akademickim.

Wypłata miliona funtów została wstrzymana do czasu rozwiązania przez Scotland Yard tej łamigłówki.

W związku z formalnym wysunięciem oskarżenia major Ingram oświadczył, że po oczyszczeniu z zarzutów zamierza ubiegać się o wygraną, która - jego zdaniem – bezsprzecznie mu się należy. Możliwe też, że wystąpi o odszkodowanie, które zrekompensować miałoby poniesione przez całą trójkę straty moralne.

Program Milionerzy powstał w Wielkiej Brytanii. Jego formułę niemal natychmiast sprzedano do wielu krajów, gdzie do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością.

23:10