Niemiec Michael Schumacher podpisał roczny kontrakt z zespołem Formuły 1, Mercedes GP. Starszy z braci Schumacherów nie ukrywa, że jego powrót do Formuły 1 wiąże się wyłącznie z jednym celem - zdobycie ósmego tytułu mistrza świata.

Praca w Mercedesie to dla mnie zupełnie nowe wyzwanie, zarówno w aspekcie sportowym, jak i osobistym - przyznał "Schumi". W mojej karierze traktuję to jako nowy rozdział. Nie mogę się doczekać współpracy ze starym znajomym, Rossem Brawnem, a także osobami, które poznałem przy okazji młodzieżowego programu w Mercedesie. Z tymi ludźmi mam pełne przekonanie, że w sezonie 2010 będziemy walczyć o tytuł mistrzowski.

Schumacher dodał, że wiele zawdzięcza koncernowi Mercedesa, stąd zdecydował się podpisać trzyletni kontrakt. Mercedes wspierał mnie przez wiele lat, od początku mojej przygody z F1. Teraz mam nadzieję, że się odpłacę i skutecznie wypromuję markę - zakończył siedmiokrotny mistrz świata.

Lewis Hamilton pozytywnie odebrał informację o powrocie Michaela Schumachera do grona Formuły 1. Brytyjski kierowca już nie może się doczekać rywalizacji z siedmiokrotnym mistrzem świata.To świetnie, że Michael ponownie jest w F1, to naprawdę fantastyczna wiadomość - stwierdził Hamilton. On jest prawdziwą legendą tego sportu, a jednocześnie naprawdę fajnym facetem. Cieszę się, że dane mu będzie ponownie wykonywać najlepszą pracę na świecie, czyli ściganie się w Formule 1. Życzę mu jak najlepiej.

Zdaniem wielu byłych kierowców i jego obecnych rywali, Niemcowi trudno będzie odzyskać wielką formę z najlepszego okresu jego kariery. Jednak Niki Lauda, który po podobnie długiej przerwie wrócił do startów i zdobył mistrzostwo świata uważa, że Schumacher może powtórzyć jego wyczyn. To wielkie wydarzenie nie tylko dla świata Formuły 1 - stwierdził Lauda. Zapewniam, że trzyletnia przerwa nie może być żadnym problemem dla kierowcy, który wcześniej aż siedem razy był mistrzem świata. Czekam ze szczególną niecierpliwością na reakcję Lewisa Hamiltona, Sebastiana Vettela i innych młodych zawodników. Rywalizacja pomiędzy ich pokoleniem oraz grupą bardzo doświadczonych kierowców będzie w przyszłym sezonie fascynująca.

Michael z pewnością będzie doskonale przygotowany do startów na najwyższym poziomie, mistrz świata nigdy nie traci swojego instynktu i nieprzeciętnych umiejętności - zauważył Austriak.

Na temat decyzji Schumachera wypowiedział się również jego brat, Ralf. Myślę, że wszyscy jesteśmy zaskoczeni potwierdzeniem tych wielomiesięcznych spekulacji, ale zupełnie się Michaelowi nie dziwię. Gdybym dostał podobną ofertę, sam z pewnością nawet przez moment nie zastanawiałbym się nad jej przyjęciem - powiedział z uśmiechem.

Schumacher zakończył karierę sportową przed trzema laty, ale w środę podpisał kontrakt z Mercedes GP.