Opóźnia się wybór szefa Jedynki TVP. Już trzeci raz zarząd odsunął decyzję w tej sprawie. Powód? W lipcu kończą się kontrakty 2 z 3 wicedyrektorów anteny, zarząd chce za jednym razem wybrać całe kierownictwo Jedynki. Ale to niejedyny powód.

Chodzi przede wszystkim o to, że zaogniło się na linii Dworak-Pacławski. Prezes TVP nie zgadza się na kandydata rekomendowanego przez wiceprezesa do spraw reklamowych. Ryszard Pacławski forsuje zaś kandydaturę medioznawcy Macieja Mrozowskiego, człowieka związanego z lewicą

Prezes Pacławski chce utrzymać telewizję w starym stylu i funkcją tego sporu jest klincz – komentuje Marek Jurek, szef Rady Programowej TVP. Jednocześnie dodaje, że Dworak jest w mniejszości. Na razie zarząd, Rada Nadzorcza kontynuuje układ Roberta Kwiatkowskiego. I z tym układem Roberta Kwiatkowskiego Jan Dworak musi się zmagać.

Po stronie Dworaka w zarządzie stoi Piotr Gaweł, odpowiedzialny za marketing i reklamę. To na razie za mało. Jak więc zakończy się ten pojedynek? Będą jakieś targi i handle – przewiduje Iwona Śledzińska Katarasińska z sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

Teoretycznie ostateczna decyzja powinna zapaść jutro. W „finałowej puli” są jeszcze Jacek Bochenek, kiedyś szef TAI oraz publicysta Witold Bereś.