Dopiero w lutym będzie rozpatrzone odwołanie od wyroku, skazującego byłego dyrygenta chóru Polskie Słowiki na 8 lat za pedofilię. Adwokat Wojciecha K. domaga się unieważnienia wyroku i powtórzenia procesu.

Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o przedłużeniu o 3 miesiące aresztu wobec byłego dyrygenta nieistniejącego już chóru. Sąd chce przesłuchać jeszcze jednego świadka oraz czeka na dokumenty z chóru dotyczące jednego zagranicznego wyjazdu; rozpatrzenie apelacji przełożone zostało na 4 lutego przyszłego roku.

W lipcu Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał go na 8 lat więzienia za pedofilię. Według sądu, Wojciech K. w latach 1992-1998 wykorzystał seksualnie trzech małoletnich członków chóru "Polskie Słowiki". K. molestował chórzystów podczas zagranicznych i krajowych występów chóru, kilkakrotnie zdarzyło się to mu także w Poznaniu. Sąd uznał Wojciecha K. za winnego co najmniej kilkunastokrotnego wykorzystania seksualnego każdego z pokrzywdzonych. Po wyjściu z więzienia K. nie będzie mógł przez sześć lat pracować z dziećmi i młodzieżą.