Polscy piłkarze ręczni awansowali do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Stało się tak dzięki wygranej Niemiec z Egiptem 31:25. Wcześniej Polacy przegrali ze Słowenią 20:25

Biało-czerwoni w Rio /Adam Warżawa (PAP) /PAP

Początek spotkania Polska-Słowenia był obiecujący, ale podczas 2-minutowej gry w osłabieniu straciliśmy przewagę nad Słoweńcami i coś się w naszej grze zacięło. Rywale złapali wiatr w żagle. Słoweńcy mają fantastyczną drugą linię. Wszystko u nich zatrybiło i to my musieliśmy gonić wynik. Gra Polaków się poprawiła i pierwsza połowa zakończyła się remisem 13:13.

O porażce zadecydowały grzechy z poprzednich dwóch spotkań, czyli m.in. kiepska skuteczność w ataku.

Biało-czerwoni w meczu ze Słowenią grali bez Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego.

Słoweńcy udział w ćwierćfinale mieli już zapewniony przed spotkaniem. Polacy, aby awansować potrzebowali minimum remisu.

O tym, że biało-czerwoni zagrają w ćwierćfinale turnieju zdecydowała wygrana Niemców. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali Egipt 31:25.