Po wczorajszym ataku zimy, dziś na drogach jest już nieco lepiej. Nie oznacza to jednak, że jeździ się bez problemów. Jest ślisko, na niektórych drogach leży błoto pośniegowe.

Nieprzejezdna jest droga krajowa nr 9 Mazowszu. Zablokowany jest odcinek między Iłżą a Skaryszewem oraz między Skaryszewem a Radomiem. Przewrócił się tam TIR, który zablokował ruch. Kierowcy czekają tam usunięcie przeszkody już kilkanaście godzin.

Jak informują nasi słuchacze, bardzo źle jeździ się po trasie A1, jednej z głównych dróg w kraju, łączącej północ i południe. Korek zaczyna się tuż za Piotrkowem Trybunalskim i ciągnie w stronę Częstochowy; w drugą stronę nie jest lepiej, kłopoty zaczynają się w rejonie Kamieńska.

Na Dolnym Śląsku trudności pojawiają się przy okazji wszelkich pagórków i wzniesień. Na małopolskich drogach doszło wczoraj do ponad 200 kolizji. Dziś wszystkie drogi są przejezdne, ale szczególną ostrożność trzeba zachować na południu regionu, w rejonie Nowego Sącza i na całej Zakopiance.

Według prognoz, weekend nie zapowiada się lepiej. Dziś prawie w całym kraju będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem. Jutro, oprócz śniegu, będzie również mroźno, nawet do -4 stopni Celsjusza. W poniedziałek ponownie mają powrócić opady śniegu. Zima zawitała na dobre...