Niemiecka fundacja promująca czytelnictwo zamierza w oryginalny sposób uczcić Światowy Dzień Książki. Niemcy chcą ustanowić rekord, pisząc i drukując książkę w ciągu jednego dnia. Do zabawy zaproszono już 40 pisarzy.

W Światowym Dniu Książki pomysłodawcy imprezy zamierzają wcześnie rano przekazać tytuł powieści wszystkim pisarzom. Każdy z nich będzie musiał napisać dwie strony tekstu. W ten sposób powstanie 96 stron książki, która jeszcze wieczorem ma się pojawić na księgarskich półkach w dziesięciu niemieckich miastach.

Przedstawiciel fundacji promującej czytelnictwo twierdzi, że jednym z celów akcji będzie udowodnienie ludziom, że tradycyjna książka wcale nie musi przegrywać w konkurencji z błyskawicznie reagującymi na bieżące wydarzenia mediami elektronicznymi. Oby tylko wydawcy nie zapomnieli, że w tym przypadku liczy się nie tylko szybkość, ale i jakość...

W zeszłym roku dla uczczenia Światowego Dnia Książki fundacja wydała książkę detektywistyczną dla dzieci, która miała 17 tys. młodych autorów. Dokładnie tyle wersji zakończenia historii podanej przez wydawcę, wymyśliły dzieci.

16:45