Adam Małysz, Marcin Bachleda, Robert Mateja i Mateusz Rutkowski wystąpią w dzisiejszym konkursie Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. W kwalifikacjach do zawodów najlepszy wynik uzyskał Wolfgang Loizl.

Lider polskiej ekipy skoczył 95.5 m i z notą 127.0 pkt. uplasował się na 6. pozycji. Zawodnicy zajmujący miejsca w czołowej \"15\" Pucharu Świata i mający z tego tytułu zagwarantowany start w zawodach MŚ, skakali z rozbiegu obniżonego o jedną belkę.

Wynik Małysza był drugim rezultatem wśród zawodników czołowej \"15\". Lider klasyfikacji PŚ Janne Ahonen uzyskał taką samą odległość jak Małysz, ale otrzymał od sędziów lepsze noty (128.0 pkt.).

Kwalifikacje wygrał Austriak Wolfgang Loitzl (99 m, 136.0 pkt.), który wyprzedził Norwega Bjoerna Einara Romoerena i Rosjania Dmitrija Wassiliewa, którzy skoczyli 96.5 m i uzyskali identyczną notę 128.5 pkt.

Do konkursu - oprócz Małysza - zakwalifikowało się także trzech innych reprezentantów Polski. Szansy nie wykorzystał tylko Kamil Stoch, który po skoku na odległość 86.5 m otrzymał notę 105.0 pkt. i zajął 53. miejsce. Marcin Bachleda skoczył 90.5 m i z notą 115.5 pkt. uplasował się na 31. pozycji. Robert Mateja (89.5 m, 113.0 pkt.) był 38.,a Mateusz Rutkowski (87.5 m, 109.0 pkt.) - 46.

Polska jako jedyny kraj w kwalifikacjach mógł wystawić pięciu zawodników, ponieważ Małysz broni tytułu mistrzowskiego wywalczonego w Predazzo w 2003 roku.