Spektakularny cios w skazanych we wrześniu bossów łódzkiej ośmiornicy. Spółce Butbędzin, okradzionej przez mafię, udało się uzyskać w sądzie zabezpieczenie przysługujących im roszczeń na majątkach członków gangu. Komornik właśnie zajmuje ich konta, a w księgach wieczystych wpisano, że do zakończenia procesu nie mogą sprzedać nieruchomości. Zabezpieczenia dotyczą także żon i konkubin bossów.

Zgodnie z postanowieniem sądu komornik kładzie rękę na kolejnych mafijnych kontach w Polsce. W księgach wieczystych są już wpisy dotyczące gangsterskich nieruchomości, m.in. tych należących do Jędrzeja.

Pełnomocnik łódzkiej spółki Butbędzin adwokat Piotr Paduszyński współtwórca pozwu twierdzi, że to ogromny sukces. Przyznaje jednak, iż nie wszystkie dobra uda się zabezpieczyć, bo gangsterzy mogą mieć konta na inne nazwiska.

Zdarzyło się, że już po wytoczeniu powództwa jedna z pań zbyła na osobę zaprzyjaźnioną piękną nieruchomość pod Zgierzem za niewielką kwotę. Nowy właściciel ustanowił dożywotnią służebność mieszkania na rzecz tej pani oraz jej 18-letniej córki – opowiada pełnomocnik łódzkiej spółki.

I z tego właśnie powodu komornik działa szybko, a zasięg zabezpieczeń dotyka także żony i konkubiny przestępców.

Sprawę postanowienie rozpatrzy jeszcze sąd wyżej instancji, ale blokada na pozbycie się majątku już działa.

Foto: Archiwum RMF

17:15