Funkcjonariusze ABW w Lublinie sprawdzają doniesienie o związkach obywatela Wielkiej Brytanii narodowości pakistańskiej, przebywającego w Lublinie, z czwartkowymi zamachami terrorystycznymi w Londynie.

Na temat sprawy niewiele wiadomo. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przekazała jedynie krótki komunikat o donosie i przeszukaniu mieszkania podejrzanego. Wiadomo np., że funkcjonariusze zabezpieczyli jego komputer.

Prowadzący sprawę demontują jednak plotki o rzekomym zatrzymaniu Brytyjczyka. Nie mieliśmy żadnych podstaw do tego – mówi przedstawiciel ABW.

Z 18 Polakami nadal nie udało się nawiązać kontaktu po czwartkowych zamachach terrorystycznych Londynie. Naszych obywateli poszukują polskie służby dyplomatyczne. Londyńska policja prosi z kolei o pomoc w identyfikacji terrorystów. czytaj więcej

Dodajmy, że po czwartkowych zamachach londyńska policja aresztowała na lotnisku Heathrow trzy osoby na mocy ustaw antyterrorystycznych; nie ma jednak na razie dowodów na związki tych osób z atakami.