Dzieło włoskiej artystki Moniki Bonvicini i znakomity przykład sztuki użytkowej – szklana toaleta, której kabina wykonana jest z jednostronnych luster tzw. luster weneckich. Stanęła nieopodal słynnej galerii sztuki Tate Britain.

Niektóre odgłosy towarzyszą nam codziennie. Przyzwyczajeni jesteśmy do pewnych wygód i w pewnych dziedzinach życia nie lubimy eksperymentować. 5 minut w szklanej toalecie jest jednak niezapomnianym doświadczaniem.

Oczywiście, że chętnie korzystam z takiego przybytku. Ta toaleta wręcz ocieka wyobraźnią. To dzieło sztuki. Pomyśleć tylko, że w wielu miejscach w Londynie, ludzie po prostu wychodzą z pubów i załatwiają się na ulicach - mówił jeden z mieszkańców Londynu.

Szklana toaleta jest nadzwyczajnym eksponatem. Jej lokator widzi całe otocznie, samochody i ludzi przejeżdżających obok, tak jakby patrzył przez przeźroczystą szybę. Przechodnie natomiast mogą w jej ścianach jedynie przeglądać się i poprawiać fryzury.

Niezwykła toaleta ma także niezwykłe godziny otwarcia – tak jak z galerii można z niej korzystać tylko w określonych godzinach. Reszta jest już bardziej prozaiczna...

18:30