Polacy zadłużyli się już na prawie 300 miliardów złotych. Blisko połowa tej kwoty przypada na kredyty hipoteczne, z których uzyskaniem można od kilku tygodni mieć nie lada kłopot. Natomiast grubo ponad 30 procent narodowego zadłużenia Polaków tworzą pożyczki konsumpcyjne.

I bardzo możliwe, że udział pożyczek gotówkowych w całości zadłużenia Polaków będzie rosnąć, bo – jak w rozmowie z reporterką RMF FM Kamilą Biedrzycką zapewnia prezes Związku Banków Polskich – z uzyskaniem kredytu do wartości 10 tysięcy złotych nie będzie problemów.

Dlaczego? Banki żyją bowiem z udzielania pożyczek. Ponieważ jest duża konkurencja między bankami, to klient jak nie dostanie kredytu w banku numer, to dostanie w banku numer 651 - przekonuje Krzysztof Pietraszkiewicz:

Ale nie ma róży bez kolców. Aby więc otrzymać pożyczkę konsumpcyjną, należy spełnić określone kryteria, czyli wykazać się zdolnością kredytową, wiarygodnością wypłacalności i stałymi dochodami. I oczywiście nie spłacać równocześnie kilku innych pożyczek.