Krakowska prokuratura apelacyjna bada powiązania firmy JK Energy&Logistics na rynku paliwowym w Polsce – dowiedziało się RMF. Z firmą tą związani są współpracownicy i przyjaciele marszałka Sejmu Józefa Oleksego.

Dwa lata temu, w władzach spółki JK Serwis - poprzedniczki JK Energy&Logistics, zasiadała żona marszałka. Jak udało nam się ustalić, już po odejściu Marii Oleksy, firma zmieniła nazwę i zaczęła interesować się rynkiem paliwowym w Polsce.

Przy okazji zdobyła bardzo atrakcyjny kontrakt - na dostawy ropy do PKP Cargo, spółki zajmującej się dostarczaniem oleju napędowego do wszystkich lokomotyw w Polsce. Co ciekawe, firma JK Energy&Logistics wygrała przetarg, w którym jej konkurentem był gigant na tym rynku, czyli PKN Orlen. JK Energy&Logistics nie miała ani doświadczenia, ani zaplecza finansowego, a gwarancje dostała od jednej ze spółek z grupy... PKN Orlen.

Prokuratura Apelacyjna w Krakowie bada spółkę pod kątem afery paliwowej. Prokuratorzy nie ukrywają, że może chodzić o straty Skarbu Państwa. To co się łączy z odprowadzaniem akcyzy i generalnie z zamianą fakturową paliw nieakcyzowych na produkty paliwowe akcyzowane – mówi Wojciech Miłoszewski, z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Więcej o firmie JK Energy&Logistics i powiązanych z nią osobach, od jutra na antenie RMF i w dzienniku "Rzeczpospolita".