DomBank po interwencji dziennikarzy RMF FM wycofuje się z propozycji niekorzystnych dla klienta. Mimo podpisanej umowy kredytowej we frankach, bank nie chciał wypłacić pieniędzy Patrycji i Grzegorzowi. W końcu zaproponował niekorzystne przewalutowanie kredytu na złote. Gdy nasi reporterzy zainteresowali się sprawą, bank zmienił zdanie.

W obawie, że stracą nieruchomość, którą chcieli kupić, a także tą, w której teraz mieszkają, państwo Patrycja i Grzegorz z ukrytym mikrofonem poszli do banku:

Co zdesperowanym klientom odpowiedział bankowiec? Tłumaczył się dramatycznymi warunkami na rynku finansowym…

Naszym słuchaczom zaproponowano ostatecznie przewalutowanie kredytu z franka szwajcarskiego na złotówkę, choć naraziłoby to ich na znaczne straty:

Rzeczniczka DomBanku również przyznała, że jedyne, co bank ma do zaoferowania klientom, którzy wzięli kredyt we frankach szwajcarskich, to przewalutowanie go:

Po interwencji reporterów RMF FM, bank obiecał przelać pieniądze na konto. Mają się tam znaleźć najpóźniej jutro. Choć pan Grzegorz, po tym doświadczeniu jest bardzo ostrożny. Moja wiara w banki upadła tak nisko, że (…) będę tego pewien dopiero wtedy, gdy na koncie pojawią się pieniądze - mówi pan Grzegorz. To jest coś co wykończyło mnie, moją żonę - dodaje:

Co możemy więc zrobić, gdy bank proponuje niekorzystne przewalutowanie kredytu? Reporterka RMF FM pytała o to w Komisji Nadzoru Finansowego. Posłuchaj: