Zara Phillips wsparła charytatywną akcję "Dzieci w potrzebie". Wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II zatańczyła w teledysku w stylu Gangnam razem z koleżankami z drużyny srebrnych medalistek olimpijskich we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

Phillips, razem z Nicolą Wilson i Kristiną Cook, ubrane w jeździeckie stroje z wdziękiem poruszały się w rytm największego przeboju południowokoreańskiego gwiazdora muzyki POP o pseudonimie PSY. Jego taniec Gangnam zawojował kilka miesięcy temu Azję, a ostatnio moda dotarła również inne kontynenty.

Premiera teledysku z udziałem wicemistrzyń olimpijskich zaplanowana jest na poniedziałek. Wideo będzie można zobaczyć w głównych kanałach brytyjskiej stacji BBC, która kilka lat temu wymyśliła akcję pomocy dzieciom żyjącym w Wielkiej Brytanii na granicy ubóstwa.

31-letnia Phillips jest córką księżniczki Anny, która często pojawia się na trybunach podczas jej startów w największych zawodach. Ona również startowała w igrzyskach, także w WKKW, w Montrealu w 1976 roku. Natomiast ojciec, kapitan Phillips, to złoty medalista w drużynie z Monachium (1972). Na podium stanął ponownie w Seulu w 1988 roku, zdobywając srebrny medal w rywalizacji zespołowej.