Holandię ogarnął szał na punkcie 9-letniej Amiry Willighagen. Dziewczynka w telewizyjnym programie "Holland’s Got Talent" zaśpiewała arię z opery Giacomo Pucciniego. Jej głos jest porównywany do głosu słynnej, greckiej śpiewaczki Marii Callas. Przypomina się także sukces Susane Boyle, która w wieku 47 lat podbiła serca Brytyjczyków w podobnym programie w 2009 roku.

Nic nie wskazywało na to, że to będzie taki występ. Zanim 9-latka go rozpoczęła, jeden z jurorów opiekuńczo zapytał: "Co zamierzasz zaśpiewać?". Piosenkę z opery - odpowiedziała Amira. Z opery? - zdziwił się juror. Dlaczego? - zapytał. Bo mój brat Vincent, gra na wiolonczeli, więc i ja chciałam coś robić - odparła. Myślałem, że zaśpiewasz piosenkę K3 (popularny wśród dzieci zespół złożony z trzech piosenkarek - przyp. red.) - stwierdził juror. Nie, zaśpiewam "O Mio Babbino Caro" - odpowiedziała 9-latka i już po kilku sekundach członkowie jury i widzowie oniemieli.

To niesamowite, niemożliwe - komentowali jurorzy. Jeden z nich wstał z wrażenia, inni mieli szeroko otwarte z wrażenia usta, a w oczach - łzy. Potem była owacja na stojąco. Nie do uwierzenia jest także to, że mała Amira nie miała żadnych lekcji śpiewu. Dziewczynka wynajduje na YouTube muzykę, która jej się podoba i sama się uczy.

Obecnie o małej, utalentowanej Amirze pisze każda gazeta i każdy portal internetowy.

(MRod)