Królowa Elżbieta II skorzysta na przyszłorocznej olimpiadzie w Londynie. Brytyjska monarchini w czasie igrzysk udostępni turystom pomieszczenia w Pałacu świętego Jakuba. Oczywiście nie za darmo.

Firmy, które zjadą do Londynu na igrzyska, będą mogły organizować na przykład przyjęcia w sali tronowej, a przyjemność tak kosztować je będzie 30 tysięcy funtów za dzień. To ok 150 tys. złotych. Królowa przeznaczyła do wynajęcia jeszcze kilka innych komnat oraz całą ekipę pałacowych służących i kucharzy, którzy dbać będą o komfort gości. Jeśli ktoś zechciałby zorganizować wyjątkowy bankiet poza Londynem, na liście królewskich posiadłości do wynajęcia znalazł się Zamek Leeds, za który trzeba będzie zapłacić okrągły milion funtów.

Według oficjalnych źródeł, taka komercyjna działalność królowej podyktowana jest koniecznością utrzymania wielu historycznych budynków. Ale anonimowe glosy, nawet z najbliższego otoczenia królowej nie ukrywają swego oburzenia. Ich zdaniem pałace monarchini nie powinny być miejscem korporacyjnych imprez.