Bukmacherzy przyjęli rekordową liczbę zakładów dotyczących imienia, które wybiorą dla swojego dziecka księżna Kate i książę William. Brytyjczycy najczęściej stawiają na imię Alexandra dla dziewczynki i James dla chłopca. Typowali także płeć królewskiego potomka, a nawet to, w jakiej sukience pojawi się z wizytą u księżnej Kate jej siostra Pippa.

Najczęściej obstawiane jest imię Alexandra dla dziewczynki i James dla chłopca. Brytyjczycy stawiają nawet małe sumy, takie jak jeden funt, po to tylko, by wziąć udział w ogólnej gorączce spowodowanej oczekiwaniem na dziedzica - mówi rzecznik firmy Ladbrokes Alex Donohue. W ciągu kilku godzin od informacji o rozpoczęciu akcji porodowej księżnej jego firma przyjęła około 50 tys. zakładów. Kolejne 35 tys. obstawiono w poniedziałek rano w firmie bukmacherskiej Paddy Power.

Na giełdzie imion znajdują się także Charlotte, Victoria, Martha, Mathylda dla dziewczynki, a dla chłopca George.

Będzie trzecie w kolejce do tronu

Księżna Cambridge została rano przyjęta na oddział położniczy londyńskiego szpitala St Mary's. Będzie to pierwsze dziecko książęcej pary. Przyszli rodzice nie chcieli poznać płci dziecka. Niezależnie od tego czy będzie chłopcem, czy dziewczynką będzie ono trzecie w kolejce do tronu.

Kate i William pobrali się 29 kwietnia 2011 roku w Opactwie Westminsterskim. Ceremonia była transmitowana na cały świat.

(MRod)